Refundacja NFZ 2024 na poduszki i materace przeciwodleżynowe, pasy przepuklinowe, laski białe dla niewidomych, wózki inwalidzkie, kule, pionizatory, balkoniki

/

Od 1 stycznia 2024 roku nastąpiły zmiany dotyczące refundacji NFZ na wyroby medyczne produkowane seryjnie wspomagające niepełnosprawność ruchową, m.in. wózki inwalidzkie, kule czy materace.

Pasy przepuklinowe

W refundacji pasów zostały zwiększone kwoty limitu oraz została wprowadzona nowa refundacja na slipy przepuklinowo-suspensoryjne męskie albo majtki przepuklinowe damskie, gdzie refundacja wynosi 70% z limitu 100 zł, co daje dopłatę pacjenta w wysokości 30 zł do limitu.

Poduszki i materace przeciwodleżynowe

Do refundacji poduszek przeciwodleżynowych pneumatycznych z wyłączeniem toaletowej poduszki przeciwodleżynowej została wprowadzona nowość – poduszka jednokomorowa, gdzie refundacja wynosi 70% z limitu 400 zł, co daje dopłatę pacjenta w wysokości 120 zł.

Jeżeli chodzi o refundację materacy przeciwodleżynowych pneumatycznych z wyłączeniem materacy piankowych, to również została wprowadzona nowość – materac w konstrukcji bąbelkowej, gdzie refundacja wynosi 70% z limitu 250 zł, co daje dopłatę pacjenta w wysokości 75 zł.

Laski białe dla niewidomych

Refundacja laski białej dla niewidomych została rozdzielona w następujący sposób:

  • Podpórcza składana z odblaskami, refundacja 100% z limitu 140 zł
  • Orientacyjna nieskładana z odblaskami z możliwością wymiany końcówek, refundacja 100% z limitu 200 zł
  • Orientacyjna nieskładana z odblaskami min. 3 częściowa z możliwością wymiany końcówek, refundacja 100% z limitu 250 zł
  • Sygnalizacyjna minimum 5-częściowa, refundacja 100% z limitu 220 zł

Nowością jest również wprowadzenie refundacji na wymienną końcówkę do białej laski orientacyjnej, gdzie refundacja została rozdzielona w następujący sposób:

  • Inna niż obrotowa, refundacja 100% z limitu 220 zł
  • Obrotowa, refundacja 100% z limitu 220 zł

Po więcej informacji odnośnie kul, pionizatorów, balkoników oraz wózków inwalidzkich (każdego rodzaju) zachęcamy do kontaktu bezpośredniego z naszymi placówkami handlowymi na terenie Polski południowej lub bezpośrednio pod numerem telefonu: +48 505 393 831

Z chęcią uzupełnimy informacje i doradzimy w konkretnym przypadku!